Prosinec 2012

Pejsci

29. prosince 2012 v 20:42 | Adminka♥
Napadlo mě co takhle napsat o pejscích.Mě se nejvíce líbí Čivava a Yorkshire terrier.

Tady je něco málo o nich:
Yorkshire terrier

Yorkšírský teriér je plemeno psa malého vzrůstu řadící se mezi teriéry, které pochází ze Spojeného království. Chová se jako společenské plemeno.Yorkšírský teriér původně patřil ke psům chovaným anglickou chudinou. V 11. století platil pro poddané v Anglii zákaz lovu a dokonce i zákaz chovu velkých loveckých psů. Z toho důvodu vyšlechtili horníci z oblasti West Riding v hrabství Yorkshire malého robustního psíka, který uměl chytat krysy a potkany a příležitostně lovil i králíka. Na vzniku yorkšírského teriéra se patrně podíleli nízkonozí skotští teriéři. O jeho dlouhou hedvábnou srst se pravděpodobně zasloužil maltézáček. Původní poslání yorkšírského teriéra nebylo právě lehké. Doprovázel horníky do šachet a v přádelnách působil jako krysař. Angličtí dělníci pořádali pro své psy dokonce i zápasy s krysami. Přerod u yorkšírského teriéra z pracovního ve společenského psa se udál koncem 19. století. Tehdy se stal mazlíčkem dam z vyšší společnosti. Ve všeobecné povědomí vešel na počátku šedesátých let 20. století a dodnes se těší stále rostoucí oblibě.[zdroj?] Do svazu Kennel Club bylo toto plemeno poprvé zapsáno v roce 1886. Anglický název Jorkšírského teriéra je Yorkshire terrier.


Popis
Yokršírský teriér
Yorkšír je živý, hravý, inteligentní teriér, s dlouhou (krátkou) srstí, která je od špičky nosu až ke konci ocasu rozdělena pěšinkou. Na hlavě je dlouhá, bohatá, sytě zlatá, tmavší na stranách hlavy, kolem uší a na čenichové partii, kde je zvlášť dlouhá. Tříslová barva na hlavě nezasahuje až na krk, ani zde neobsahuje žádné tmavé nebo černé chlupy. Tělo je kompaktní, dobře propracované, vyjadřuje sebevědomí a temperament.[zdroj?] Ideální hmotnost je 1800-2800 g, nicméně chovný pes by neměl vážit méně než 2000 g. Standardem povolená váha je až do 3200 g. Ideální váze nejlépe odpovídá výška 20-24 cm. Stavba těla je pevná a krátká. Velmi důležitá je hřbetní linie, která musí zůstat rovná i za chůze. Přední i zadní končetiny jsou rovné a pevné, zadní kolenní kloub musí mít správné zaúhlení, které ovlivňuje pohyb psa, hrudní končetiny jsou pevné, dobře kryté sytě zlatavou srstí, která je tmavší u kořenů než na koncích; toto zbarvení nezasahuje nad lokty. Pánevní končetiny jsou při pohledu zezadu zcela rovné, hlezna nevybočená ani nevbočená. Tlapky jsou uzavřené, přední o něco větší než zadní. Psi se správným pigmentem mají černé drápky. Ocas je kupírovaný (není podmínkou) a nesený vzpřímeně, je úplně osrstěný, barva srsti je modrá a sytější než na zbytku těla, a to zvláště na samém konci. Nesený je lehce nad úrovní hřbetu. Hlava je poměrně malá a plochá, čelo nesmí být příliš výrazné ,nos je černý. Oči jsou středně velké, tmavé a lesklé, s živým, inteligentním výrazem.[zdroj?] Oční víčka musí být tmavě pigmentovaná. Poměrně malé uši jsou vztyčené, ve tvaru obráceného V a velikostí odpovídají celkové velikosti psa. Skus by měl být nůžkový, ale někdy je tolerován i zkus klešťový. Jedním z nejdůležitějších znaků tohoto plemene je srst, která je u mladších psů střední délky, ale u starších jedinců je vyžadována srst dlouhá až na zem. Měla by být lesklá rovná a hedvábná, v žádném případě nesmí být vlnitá. Barva srsti je ocelové modrá, srst na hlavě a na hrudi má světle zlaté pálení, které je i na končetinách.


Čivava


Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Čivava
Chihuahua1 bvdb.jpg
Dlouhosrstá čivava
Základní informace
země původuMexiko Mexiko
Tělesná charakteristika
hmotnostideálně 1,5-2,5 kg
výška †cca 15-23 cm (standard výšku neuvádí)
barvavšechny možné barvy u plemen psů
Klasifikace a standard
skupina FCI9: Společenská plemena
sekce FCI6: Čivavy
FCIstandard
Commons-logo.svg multimediální obsah na Commons
výška uváděna v kohoutku
Čivava je nejmenší plemeno psa na světě, ačkoliv to neznamená, že u některých jiných společenských plemen malého vzrůstu se nenajde také malý jedinec (například Yorkšírský teriér) - v samotném oficiálním standardu plemene se používá sousloví "je považována" (is regarded - angl.). Jeho jméno je odvozeno od největšího mexického státu Chihuahua, kde byl jeho výskyt poprvé doložen; indiánské pověsti zmiňují čivavy jako ochránce zemřelých náčelníků na cestě do světa duchů. Není však známo, zda jej původně chovali místní obyvatelé Aztékové či Toltékové nebo zda se do Mexika dostal se španělskými obchodníky z Japonska nebo Číny - pozn. v každé knize o čivavě je historie plemene trochu jiná, viz Literatura v odkazech.
Čivava je ostražitý odvážný a hbitý pes s velkýma vztyčenýma ušima; hmotnost dospělého psa se pohybuje ideálně v rozsahu 1,5 - 2,5 kilogramy, přijatelní jsou i psi pohybující se mezi 500 gramy a 1,5 kilogramu. Vyskytují se dlouhosrstí i krátkosrstí jedinci, barva srsti může být libovolná. Čivavy se dožívají věku až dvaceti let (obecně platí, že čím menší pes, tím delší život)[1]. První pes plemene byl oficiálně registrován roku 1904. Čivavy se rodí s neúplně vyvinutou lebkou - tento jev se nazývá fontanela a můžeme ho spatřit pouze u tohoto plemene.
Povaha
Obranářská a odvážná povaha Čivav, neubírá nic na jejich roztomilosti a přítulnosti. Dokáží být agresivní a neukázněné, ale při důsledném výcviku a přísnosti majitele se z Čivavy stává poslušné a hodné zvíře. Miluje procházky stejně jako ležení v teplíčku domova. Je velmi vhodná do bytu a zvláště ke starým lidem, kteří se o ni mohou starat s ohledem na její nenáročnost, velikost a oddanost svému pánovi, kterou mu prokazují mazlením v jeho náručí. Milují společnost psů i lidí, jsou odvážné a velmi smělé. Při jakémkoli náznaku útoku ze strany dospělých lidí nebo dětí, mohou i zaútočit a agresora pokousat.
Čivava je mrštný, odvážný a temperamentní pes. Vyznačuje se hravostí a schopností vymýšlet pořád nové a nové lumpárny. Pokud jí chybí "jiskra v oku", něco není v pořádku. Povaha není ovlivněna velikostí, jako každý pes potřebuje pevnou výchovu a jasné určení pravidel soužití. Často bývá velmi vázána na svého majitele. Je velmi učenlivá, rozhodně není hloupým "gaučákem". Můžeme s ní vykonávat různé psí sporty, samozřejmě s ohledem na její velikost a fyzické možnosti. Vynikající zábavou může být dogdancing nebo miniagility. Společné hrátky jen utuží vztah páníčka a psa. Čivava se pro svůj miniaturní vzrůst nehodí k mladším dětem, mohly by jí nechtěně ublížit. Povahové vlastnosti se liší jedinec od jedince, zde uvádím pouze všeobecný přehled.

Popis plemene

Čivava je považována za nejmenšího psa na světě. Známé jsou dva typy, a to krátkosrstá a dlouhosrstá čivava. Barva srsti může být různá a to jednobarevná ale i kombinace více barev.Dle nového standardu je nepřípustná barva"Merle".
Hlava čivavy má typický jablkovitý tvar, se širokým a klenutým čelem. Oči jsou velké, plné. Uši má vztyčené, široké, na špičce se zužují. Má krátký, rovný, zužující se čumáček. Krk středně dlouhý, zlehka klenutý spojuje hlavičku s tělíčkem mírně obdélníkového tvaru s rovným hřbetem a hrudníkem. Břicho je vtažené. Končetiny i navzdory velikosti jsou silné a svalnaté. Vysoko nošený středně dlouhý ocásek, který nikdy nestahuje mezi nohy, se směrem ke špičce zužuje. Srst má čivava dlouhou, jemnou a hedvábnou. Srst je v obličeji a na konci končetin krátká.
Čivava je v kohoutku vysoká 15 - 23 cm. Ideální hmotnost by se měla pohybovat v rozmezí 1,5 - 3 kg

zdroj: wikipedie.cz

Tip-Dobrá pomazánka na chlebíčky

29. prosince 2012 v 20:15 | Adminka♥ |  Tipy
Ahojky.Takže vám přináším (po dlouhém pátrání) nějaký tip.Tento recept můžeš použít třeba na Silvestra který se nemilostně blíží.Nech si chutnat!:)


Ingredience:

2 ks vajec,100 g šunkového salámu,1 ks cibule,2 ks taveného sýru,2 lžíce majonézy,1 lžíce hořčice

Postup:

Na velmi malé kostičky nakrájíme šunkový salám, cibuli a vejce uvařená na tvrdo. Přidáme tavený sýr, majolku a hořčici a důkladně promícháme.Chlebíčky s touto pomazánkou jsou u nás doma moc oblíbené a když ji dělám návštěvám, všichni ji chválí.


zdroj:recepty.cz

Podle komentářů na tomto webu je pomazánka velmi dobrá,na přípravu rychlá a nalezla jsem hodně "zlepšováků".http://www.recepty.cz/recept/dobra-pomazanka-na-chlebicky-4958

Windows 8

29. prosince 2012 v 20:03 | Adminka♥ |  Tipy
Čauky.Takže vám nesu nový článeček.Tentokrát o mém Vánočním dárku,notebookem s operačním systémem Windows 8.

Windows 8 je vhodný pro Tablety.Ve Windows 8 je plno aplikací vhodné pro dotykový dislej.Ale na notebooku to také není špatné.Mě se nejvíce líbí Fresh Point,malování.Je tam mnoho možností,sytých barev a spousty vychytávek.Osobně se mi líbí.Takže jedině doporučuji.

Více informací dopíšu.

Snoop Dog

28. prosince 2012 v 17:10 | Adminka♥ |  All of Stars *
Čauky.Přináším vám reportáž od rapperovi Snoop Doggovy.


Věk: 41
Narození: 20.10.1971,Long Beach,Kalifornie,USA
znamení: váhy
Výška: 192 cm

Životopis

Snop Dogg je nejen hvězdou hip-hopové a rapové hudby, ale také hercem, který má na kontě již spoustu celovečerních filmů a několik televizních pořadů. Momentálně vystupuje ve své vlastní show Doggy Fizzle Televizzle na stanici MTV a nedávno si zahrál ve filmu Mládí v trapu. V roce 1993 vydal své debutové album Doggystyle, kterého se prodalo přes 1,5 milionu kopií. Jeho zatím posledním studiovým albem je nahrávka s názvem Paid Tha Cost To Be Da Boss.

Kromě toho přispěl svými písněmi na soundtracky k filmům jako Mizerové 2, Charlieho andílci: Na plný pecky, Dr. Dolittle 2 a Nežádej svůj poslední tanec. V roce 1998 se vrhnul na herectví a debutoval malou rolí ve filmu Half Baked. Postupem času se objevil v mnoha filmech včetně Tvrďák, Training Day, The Wash nebo Bones, ve kterém si zahrál svou první významnější hlavní roli. Svůj hlas propůjčil postavě Ronnieho Rizzata ve filmu Malibu's Most Wanted. V brzé době jej čeká role v remaku slavné komedie Připoutejte se, prosím! s názvem Soul Plane.

zdroj:Osobnosti.cz


Děkujeme webu Osobnosti.cz za informace k tomuto interpretu.

Jaký názor máš na rappera Snoop Dogga?Líbí se ti jeho písničky?

Tipy na krásné nehtíky

27. prosince 2012 v 15:44 | Adminka♥ |  Tipy
Ahojky,
brouzdala jsem na internetu a hledala krásné tipy na nehtíky.

1.žirááfkáá :P
2.alá kravička


3.

Newslettery

27. prosince 2012 v 15:33 | Adminka♥
Čauky
tak jsem přemýšlela co kdybych založila newslettery?Spustila bych je hnedka teď.Vaše registrace bych ráda uvítala na e-mail redakce.divcisvevobraze@seznam.cz.

Newslettery by jsi dostávala 1x do 2 týdnů.Tak neváhej a zašli nám svůj e-mail s předmětem : chci odebírat newslettery a my ti pošleme informace.

O Admince♥

27. prosince 2012 v 15:03 | Adminka♥
Čauky,tak jsem se rozhodla,že vám o sobě něco napíšu.

Jméno: Sarah
Věk: 16
Koníčky:Hra na kytaru,čtení,psaní povídek a příběhů
Povaha: Milá,ctižádostivá,citlivá,zábavná,starostlivá

Letní story

27. prosince 2012 v 14:58 | Adminka♥ |  Ze života
Ahoj,přináším vám vámi zaslaný příběh.Tímto chci vyzvat všechny čtenáře mého blogu aby zasílali příběhxy,trapásky,příběhy či něco zajímavého na e-mail redakce.divcisvevobraze@seznam.cz. Děkuji :)


Toto léto bylo to nejlepší ze všech.Nejenom že jsem byla z našima na suprové dovolené ale na táboře jsem zažila něco úžasného.Byl den odjezdu a já jsem nevěděla,kde mi hlava stojí.Zbaleno jsem však měla ale dobalit tašku kterou si vezmu do vlaku a do autobusu,to bylo něco.Když jsem (konečně) zbalila tašku,naši mě odvezli na nádraží kde jsme měli odjezd.Za pár minut jsem se našla s kámoškou která na tábor jela semnou.Ve vlaku si k nám přisedl kluk,hezký a podle oka milý.Jel s náma také na tábor a tak jsme s kámoškou odešly na záchod,kde jsme to vše probraly.,,Je opavdu hezký.Asi jsem se zabouchla!" řekla jsem s údivem.,,Neblázni!" odpověděla mi na to moje kámoška.,,Co mám dělat?Začít s ním mluvit?" zeptala jsem se.,,Jo,a to hned.Jdu na záchod a ty běž za ním!" řekla.Tak jsem se za ním vydala.Dali jsme se do řeči a má kámoška jen přihlížela a dělala na mě,že dělám jedině dobře.Když jsme přijeli do našeho tábora,zabrali jsme si s mojí kámoškou ten nejhezčí stan.Vybalovala jsem když najednou na dvířka od stanu někdo zaklepal.Kdo by to mohl být?Byl to Nikolas.Ano,ten kluk do kterýho jsem se zamilovala.Šli jsme na krátkou vycházku kolem lesa,když tu najednou jsme zastavili a on mě políbil.Lehce a tak mile.Oplatila jsem mu to a pak se to "rozjelo".Stmívalo se,a my se museli vrátit.Vůbec se nám nechtělo.Inu celý tábor jsme si užili.I s kámoškou ale nejvíce s Nikolasem.Toto léto bylo to nejlepší ze všech!Dokonce s Nikolasem chodím do teď.Je to láska,která nikdy nevyhasne.

Anett (15)

Zaujal tě příběh?Pokud ano,napiš do komentů.

Vše o Nicki Mianj

27. prosince 2012 v 13:49 | Adminka♥ |  All of Stars *
Čauky,zavítala jsem dneska na blog abych vám donesaze showbiznisu.Jako naší první hvězdu jsem vybrala (mou oblíbenou) zpěvačku,textařku a rapperku Nicki Minaj (30)

Nicki Minaj se narodila 8.12.1982,St.James,Trinidad a Tobago.Nicki je vysoká 163 cm.
Životopis:
Onika Tanya Maraj lépe známá pod svým uměleckým jménem Nicki Minaj [nyki mináž], je "rapperka" a textařka z New Yorku. Narodila se na Trinidadu, ale poté se přestěhovala do čtvrti Queens v New Yorku a a vystudovala na LaGuardia High School. Svůj první mixtape pod názvem Playtime Is Over vydala roku 2007. Poté následovaly Sucka Free a Beam Me Up Scotty v roce 2008 a 2009. Poté Nicki Minaj objevil americký rapper Lil Wayne díky kterému podepsala v srpnu 2009 smlouvu se společnostmi Young Money Entertainment a Cash Money Records s distribucí od Universal Motown.

Její debutové album Pink Friday (2010) se stalo komerčním úspěchem a dosáhlo předních pozic v US hitparádě Billboard 200 a pouhý měsíc po vydání bylo oceněno jako platinové společností RIAA (Recording Industry Association of America). Stala se také prvním umělcem který měl celkem 7 písní v Billboard Hot 100 ve stejné době. Její druhý singl z alba "Your Love" prozměnu dosáhl na první příčku hitparády Billboard Hot Rap Songs a Minaj se tak stala první zpěvačkou od roku 2002, které se tento kousek podařil. Stala se také první zpěvačkou zahrnutou na MTV's Annual Hottest MC List.

Nicki Minaj
zdroj: ososbnosti.cz

Doufám,že se vám můj článeček líbil.A jako obvykle otázečka na konec(odpovídej do komentů) Jaký názor máš na Nicki Minaj?

Kamarádství....

27. prosince 2012 v 8:32 | Adminka |  Ze života
Kamarádství je v životě to nejdůležitější,co máme.Najdeš si kámošku snů,podnikáte spolu spoustu věcí a nikdy a nic vás nerozdělí.Ale co pak,když přijde hádka a vaše kamarádství se rozpadne?Poté nastává smutek.Velký smutek ale zároveň velká škodolibost vůči té druhé.Chceš se jí za všechnu cenu pomstít a udělat jí mexa trapas.No jo ale co když ta druhá si najde novou kámošku?Dáš se hned do breku a vzpomínáš,jaké to bylo,když jste byly ještě BFF.Krásné to chvíle,co?Pak se "rozdělíš" na 2 půlky.Jedna půlka říká: Najdi si novou kamarádku,lepší!Uvidíš,budeš na tom lépe! a ta duhá říká: Ne,nezapomeň na ní!Zkus se s ní znovu skamarádit.Začátek bude těžký však,ale poznáš změnu.Co máš dělat?Rozhodně se zase "slepit" a zkusit co říkala druhá polovička,získat si jí zpět.Když se dáte znovu dohromady,je to zase jako předtím.Obě jste se poučily a zjistily,že k sobě patříte.Tím můj článek chce říct,že kamarádství stojí za to a když jednou ucho od žbánu utrhneš,zkus ho slepit a nestrácej naději.Pokud se ti kamarádku nepodaří získat zpět,je to koloběh života.

Tip-Šunkovo-sýrová rolka

26. prosince 2012 v 21:47 | Adminka |  Tipy
Co když tě honí mlsá nebo máš za úkol něco připravit na oslavu tvé kamarádky?Udělej šunkovo-sýrovou rolku.Zde najdeš receptík.

Potřebuješ: 10dkg šunky,1 balení eidamu,půlku klobásy,tatarku nebo majonézu,potravinářskou folii,talíř,plátkový sýr

Postup:Roztrhni si potravinářskou folii na pracovní plochu.Na folii si polož jeden plátek Eidamu a poté potři tatarkou či majonézou.Na Eidam polož šunku a poté potři též tatarkou nebo majonézou.Poté přilož plátkový sýr a znovu potři tatarkou nebo majonézou.Rozkrájej si klobásu na kolečka a naskládej je vedle sebe co jsi dosud vytvořila.Poté potři tatarkou nebo majonézou a zabal.Rolku dej na 1 hodinu do lednice.Po 1 hodině rolky vyndej,odstraň folii a rozkrájej.

Tipy: Rolek udělej více.Nikdy nevíš,jestli by mohly stačit.Rolky můžeš také podávat na vece.


Líbil se ti recept?Jak uspěl?Chutnal?Máš nějaký "zlepšovák"?Rup do komentů!:D